Mladi Zagrepčani udružili su snage i ove godine po drugi put organizirali Konferenciju Savjeta mladih Grada Zagreba koja je održana 17., 18., i 19. prosinca 2010. godine u Zagrebu, u prostorijama  Stare gradske vijećnice. Konferenciji su prisustvovali svi zainteresirani predstavnici Savjeta mladih diljem Hrvatske, pa tako i Monika Koprivec, novoizabrana predsjednica Savjeta mladih Općine Mala Subotica te predstavnici Savjeta mladih Donji Kraljevec Filip Blagus i Igor Ivković, koji su ujedno predstavnici Savjeta mladih Međimurske Županije.

Ovogodišnju konferenciju uz nekoliko riječi i pozdravni govor otvorili su Boris Šprem (predsjednik Gradske skupštine), Ivica Lovrić ( pročelnik Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i šport Grada Zagreba) te Luka Juroš ( Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa). Tema ovogodišnje konferencije bila je „Srednje i visoko obrazovanje u Republici Hrvatskoj“

Vezano uz temu „Srednje obrazovanje“ svoje predavanje održali su: prof. Mihaela Dubravac – Šigir (Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa) i Mihaela Salopek (predsjednik Vijeća učenika Grada Zagreba) te vezano uz temu „Visoko obrazovanje“: Luka Juroš (Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa ), prof. dr sc. Nada čikeš (Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu ) i Ivan Bota (donedavni predsjednik Studentskog zbora).

Posljednjeg dana konferencije svi predstavnici koji su sudjelovali na konferenciji, zajedno su donijeli zaključke koje će pokušati ostvariti u svojim okolinama. Svi zaključci navedeni u povelji koja je potpisana od strane svih prisutnih predstavnika.

Zagrepčane treba samo pohvaliti za još jednu uspješno organiziranu Konferenciju Savjeta mladih Grada Zagreba.