Minulog petka (28.09.2012.), na školskim sportskim terenima u Maloj subotici, održana je 5. REKREATIVNA ŠKOLA, na kojoj su sudjelovali učenici od petog do osmog razreda.
  Više od 180 učenika sudjelovalo je u rekreativnom natjecanju koje su zajednički organizirali Udruga sportske rekreacije „Sport za sve“ Mala Subotica i OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica. Natjecanja su se odvijala u 5 disciplina a postignuti su sljedeći rezultati: U disciplini VISEćA KUGLANA prvo mjesto osvojio je Stjepan Marčec iz 6. b razreda, druga je bila Tatjana Podvezanec (6. a), a treća Karla Grašić (7. a). Lana Požgaj (8. b) pobijedila je u GAđANJU LOPTOM, dok su drugo i treće mjesto osvojili Ina Novak (8. a) i Martin Lajtman (8. a). U PIKADO najbolji je bio David Goričanec (8. a), drugo mjesto osvojila je Melani Milijančić (6. c), a treće Lovro Jelenić (7. c). Najprecizniji u BACANJU POTKOVE bio je Karlo Šafarić (7. c), dok je Davor Horvat (7. b) osvojio drugo, a Antonio Lončarić (7. a) treće mjesto. Patrik Križaić iz 8. a razreda bio je najprecizniji u NABACIVANJU KOLUTOVA, druga je bila Melani Kolarić (7. c) dok je Neven Hlišć (8. B) osvojio treće mjesto. I ove godine je medalje osvajilo 15 različitih učenika i učenica, tj. nikome nije uspjelo osvojiti dvije medalje, mada su svi mogli učestvovati u 5 disciplina. Još jednom se pokazalo da u rekreativnim natjecanjima svi imaju podjednake šanse za uspjeh, bez obzira na spol i dob natjecatelja. Tri prvoplasirana natjecatelja u svakoj su kategoriji nagrađeni medaljama. Natjecanje je provedeno pod pokroviteljstvom Općine Mala Subotica i USR Sport za sve Mala Subotica, a u sklopu obilježavanja Europskog tjedna kretanja.

Tekst i snimke: Valentin Šipuš