Tradicionalni, 7. po redu Novogodišnji malonogometni turnir, koji organiziraju članovi Udruge mladih općine Mala Subotica, u suradnju s Udrugom mladih Palovec, započeo je minulog vikenda u Maloj Subotici.

Iako su organizatori planirali nastup 32 ekipe, veliki broj turnira koji se gotovo istovremeno odigrava, kako u Međimurju tako i u susjednim županijama, utjecao je na manji odaziv ekipa na ovaj zanimljivi turnir. Unatoč tome što je prijavljena "samo" 21 ekipa, ono što su minulog vikenda igrači pokazali na parketu sportske dvorane OŠ Tomaša Goričanca, dokaz je da turnir nije ništa izgubio na kvaliteti jer najbolje ekipe iz prijašnjih godina prijavile su se i ove godine. Tijekom petka, subote i nedjelje igrane su utakmice po skupinama. Ekipe su bile podijeljene u 5 skupina gdje se igralo svaka sa svakom, a u osminu finala plasirale su se tri prvoplasirane momčadi iz svake skupine. Šesnaesta ekipa izvučena je između 5 posljednje plasiranih, a najviše sreće imala je ekipa CB ENY. Od papirnatih favorita prva mjesta u skupinama osvojili su MIP Weyland, CB Petica i CB Frumento, dok pomalo iznenađuju "tek" druga mjesta koja su osvojili MNK Grandy i Svježa jaja "Vuk". Najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela natjecanja svakako je vrlo mlada ekipa FF Döner , čiji igrači su prvo mjesto osvojili dopadljivom igrom ne pokazujući nimalo straha pred starijim i po imenima snažnijim ekipama. Uz njih, prvo mjesto u svojoj skupini osvojila je i ekipa KO Sport. Gledatelji su mogli uživati u lijepim i uzbudljivim utakmicama u kojima je u tri dana postignuto 159 pogodaka (4,4 po utakmici), a u 36 odigrane utakmice samo je jedna završila bez pogodaka. Najvišu pobjedu ostvarili su nogometaši CB Frumento koji su sa 9:2 pobijedili CB Eny. Utakmice osmine finala započinju u subotu 19.01.2013. godine u 15,00 sati a sastaju se:

1/8 FINALA

15:00 MIP WEYLAND – CB LUNA;

15:35 KO SPORT – BAT čAKOVEC

16:10 CB PETICA – CB ENY

16:45 MNK BELICA – FF DÕNER

17:20 PRIJATELJI – CB MAX

17:55 INTERMEGRAD – SVJEŽA JAJA ½VUK½

18:30 MNK GRANDY – OPG SRPAK

19:05 GAVEZ – CB FRUMENTO

1/4 FINALE

19:45 a pobjednik I – pobjednik II

20:20 b pobjednik III – pobjednik IV

20:55 c pobjednik V – pobjednik VI

21:30 d pobjednik VII – pobjednik VIII

Polufinalne i finalne utakmice igraju se u nedjelju, a turnir se održava pod pokroviteljstvom općine Mala Subotica.

Tekst i snimka: Valentin Šipuš

REZULTATI

1. kolo, Petak, 11.01 2013.

MIP WEYLAND – INTERMEGRAD 8 : 2; CB ½KOD BOŽE½ eMedjimurje.hr – MNK FOTEX 4 : 3;

MNK GRANDY – KO SPORT 1 : 2; MNK BELICA – CB LAP 5 : 1; CB PETICA – PRIJATELJI 6 : 1;

CB PICCADILLY – OPG SRPAK 0 : 1; MARATON – FF DÕNER 3 : 5; CB FRUMENTO – CB LUNA 3 : 1;

SVJEŽA JAJA ½VUK½ – BAT čAKOVEC 4 : 2; CB ENY – CB MAX 2 : 4.

2. kolo, Subota, 12.01.2013.

CB FRUMENTO – CB ENY 9 – 2; CB LUNA : CB MAX 1 : 2; INTERMEGRAD – GAVEZ 2 : 2; MIP WEYLAND – CB ½KOD BOŽE½ eMedjimurje.hr 3 : 0; MNK GRANDY – MNK BELICA 4 : 0; KO SPORT – CB LAP 3 : 1; INTERMEGRAD – MNK FOTEX 5 : 3;MIP WEYLAND : GAVEZ 7 : 1; CB PETICA – CB PICCADILLY 3:0;PRIJATELJI – OPG SRPAK 1 : 5; BAT čAKOVEC- FF DÕNER 3: 3 SVJEŽA JAJA ½VUK½- MARATON 7:4;

3. kolo, Nedjelja, 13.01.2013.

SVJEŽA JAJA ½VUK½ – FF DÕNER 1 : 4; BAT čAKOVEC – MARATON 3 : 1; CB LUNA – CB ENY 3:1; CB FRUMENTO – CB MAX 4:1; MIP WEYLAND – MNK FOTEX 3 : 4; MNK GRANDY – CB LAP 1:1; GAVEZ : CB ½KOD BOŽE½ eMedjimurje.hr 4 : 1; KO SPORT – MNK BELICA 0 : 0; PRIJATELJI – CB PICCADILLY 6 : 5; INTERMEGRAD – CB ½KOD BOŽE½ eMedjimurje.hr 1:0; MNK FOTEX – GAVEZ 0 : 3; CB PETICA – OPG SRPAK 2 : 2