U Zoni poduzetništva Mala Subotica u utorak, 03. veljače 2009. godine položen je kamen temeljac za gradnju tvornice specijalizirane obuće u vrijednosti 4,7 milijuna eura. Kako je najavio g. Franz Xavier tvornica u suradnji sa građevinarskom firmom Međimurje graditeljstvo mora biti dovršena do početka srpnja, tako da se može useliti i pustiti u pogon 01. kolovoza ove godine. U suprotnom, stotine radnike neće imati gdje raditi i stvarat će minus. U ovo krizno vrijeme koje je zahvatilo cijeli svijet, valja pohvaliti tvrtku Haix za ovu investiciju i za nenadano povećanje plaća 550 radnika za 5%. Nastavak proizvodnje i ulaganje je jedini način za izlazak iz krize, naravno ukoliko svi ostali na tržištu tako postupe. U suprotnom, povlačenje kapitala sa tržišta može pogoršati trenutno nestabilnu situaciju u Hrvatskoj i svijetu i dovesti do kolapsa. Jer ipak je novac taj koji pokreće gospodarstvo. Na ovoj investiciji i povećanju plaća svojim radnicima u ovo recesijsko vrijeme valja skinuti kapu čelnim ljudima Haixa. Priliku za kratak osvrt na otvorenje tvornice dobio je i načelnik općine Josip Šegović koji je izjavio da je najsretnija osoba danas, odmah poslije g. Franza Xaviera jer se konačno ostvarilo ono što je bio cilj Zone poduzetništva. Isto tako, župan Josip Posavec ukazao je na svojstven način čelnim ljudima općine kako će zasigurno morati raditi rebalans proračuna od viška priljeva novca u općinski budžet. Najljepše što se moglo vidjeti u utorak nije samo izraz zadovoljstva na licu vlasnika firme, već i nada u bolje sutra, vjera, veselje i osmijeh koji se prožimao kod svih radnika firme Haix obuća koji su došli na ovaj događaj organizirano autobusima.