DVD Mala Subotica je 26. ožujka 2011. godine održala svoju 118. po redu redovnu godišnju skupštinu i to u novim prostorijama rekonstruiranog vatrogasnog doma kod crkve u Maloj Subotici. Skupštini su prisustvovali: načelnik Općine Mala Subotica – Vladimir Domjanić, predsjednik Općinskog Vijeća – Vladimir Mihalic, predsjednik Mjesnog odbora – Mesarić Ivan, dopredsjednik Vatrogasne zajednice Međimurske županije – Posavec Josip, Igor Horvatić – predstavnik VZPO Belica – Mala Subotica – Orehovica , bratsko vatrogasno društvo iz Kelemena te predstavnici Osnovne škole, Udruge dragovoljaca domovinskog rata, razna športska, EKO, kulturno-umjetnička i vatrogasna društva.

bratsko vatrogasno društvo iz Kelemena te predstavnici Osnovne škole, Udruge dragovoljaca domovinskog rata, razna športska, EKO, kulturno-umjetnička i vatrogasna društva.

Skupštinu je vodio predsjednik društva Mladen Jelenić te je podnio i izvješće Upravnog odbora društva. Izvješće zapovjedništva podnio je zapovjednik društva Miroslav Kocijan te je uz ostalo u svojim izvješću napomenuo da je društvo u protekloj godinu evidentiralo 23 intervencije od čega 7 požara (1 gospodarske građevine te 6 otvorenog prostora), 10 tehničkih intervencija te 6 protupožarnih osiguranja i regulacija prometa.

Isto tako napomenuo je uz te navedene intervencije društvo imalo 19 natjecateljskih nastupa gdje je samo prošle godine osvojilo 10 pehara, doškolovalo je članove te je preko 1300 sati potrošilo na dobrovoljnom rada uređenja i adaptacije Vatrogasnog doma te poligona za vježbanje. To navedeno uz redovito održavanje opreme, razne vježbe i ostalo dalo je rezultat – 5. mjesto na bodovnoj listi koju svake godine provodi VZMŽ između 86 DVD-a u Međimurskoj Županiji.

Poslije njega izvješće je predao i blagajnik Mario Horvat te predsjednik Nadzornog odbora Juras Josip. Horvat Marijan pročitao je prijedlog rada te financijski plan za 2011. godinu. Sva izvješća, prijedlog rada te financijski plan jednoglasno su usvojeni.

Na osnovu Pravilnika o dodjeli vatrogasnih priznanja, odlikovanja, znamenja, pohvala i plaketa dodijeljene su diplome i spomenice Vatrogasni veteran: gospodinu Josipu Juras i gospodinu Ivanu Šegović. Diplomu i spomenicu za 50 godina rada dobili su gospodin Antun Poje i Josip Juras. Diplomu i spomenicu za 30 godina rada dobio je gospodin Josip Janković, a za 20 godina rada gospodin Simon Kapelari. Na temelju čl. 5. Pravilnika o programu osposobljavanja i usavršavanja vatrogasnih kadrova diplomu i uvjerenje o stjecanju zvanja Ispitanog vatrogasca I klase primile su gospođa Nikolina Ovčar i Ljiljana Kocijan te za zvanje Ispitanog vatrogasca: gospođa Jasminka Cerovec, Tamara Sabol, Tina Sabol i gospodin Dejan Šoštarić.

Poslije skupštine bio je domjenak uz tamburaški sastav "Frikovi". (Foto: Denis Posavec – Chufta)

Sve slike sa skupštine pogledajte u galeriji slika.