Na državnom prvenstvu za učenike i učenice održanom u Nedelišću Filip Novak je nakon četiri nadmoćne pobjede i samo jednog poraza postao viceprvak u kategoriji učenika do 34 kilograma i tako postao prvi osvajač državne medalje iz našeg kluba. U kategoriji koja je brojala 27 najboljih natjecatelja iz cijele Hrvatske Filip je pobijedio karatiste iz KK Hercegovina iz Zagreba, KK Lepoglava iz Lepoglave, KK Stijena iz Zagreba te KK Mladost iz Ivanić Grada. U finalnoj borbi izgubio je od natjecatelja iz KK Nedelišće. Moram napomenuti da je istog pobijedio dva tjedna ranije na regionalnom prvenstvu u Ivancu. Ovo je veliki rezultat našeg kluba koji je od svog početka djelovanja 2006. u ovo kratko vrijeme uspio utrenirati jednog viceprvaka države. Na toj medalji nećemo stati, naime predstoji nam još jedno državno prvenstvo u kategoriji mlađih kadeta koje će se održati 4. travnja u Rijeci. Na prvenstvu države su još nastupili te se hrabro borili Mateja Magdalenić u kategoriji preko 40 kilograma, Karlo Logožar preko 42 kilograma te Siniša Horvat u kategoriji do 42 kilograma.