Šahovki klub “Dinamo”

Palovec, 20.12.2015.
U nedjelju 13.12.2015. godine održan je šahovski turnir općine Mala Subotica.
Turnir se odigrao u restoranu „Fortuna“ Mala Subotica, a natjecali su se kadeti i seniori.
Tempo igre je bio 10 minuta po igraču za cijelu partiju, a seniori su se natjecali pojedinačno u 7 kola, dok su kadeti igrali ekipno (4 igrača + 1 rezerva) također u 7 kola.

Nastupio je zavidan broj šahista i to ukupno 85, od čega 32 seniora i 11 ekipa (sa po 5 igrača) kadeta.

U pojedinačnom natjecanju seniora najuspješniji su bili:
1. mjesto osvojio je Maltar Alberto MK iz Gornjeg Mihaljevca sa 6 osvojenih bodova.
2. mjesto osvojio je Fodor Ivan NM iz „Goran“ Lopatinec 5 ½ boda, a
3. mjesto Šardi Darko iz „Slobode“ Mihovljan 5 ½ boda.

Kod kadeta najuspješnija ekipa je bila:
1. mjesto ŠŠK “Mladost“ iz Varaždinskih Toplica.
2. mjesto osvojila je kombinirana ekipa “Prelog-Gardinovec“, dok je
3.mjesto osvojila ekipa ŠK “Gardinovec“.

U susretu ženskih ekipa ŠU “Metalca“ iz Ladanja Donjeg i domaće ekipe ŠK “Dinamo“ Palovec uspješnije su bile igračice “Metalca“ osvojivši zlatne medalje za djevojčice.

Kod dječaka (kadeta) podijeljene su zlatne, srebrne i brončane medalje trima prvoplasiranim ekipama.

Spominjemo da su svi učesnici turnira (kadeti) također dobili medalje za svoj nastup.

Turnir je vrlo uspješno organizirao ŠK “Dinamo“ Palovec, a pokrovitelj turnira bila je Općina Mala Subotica.

Turnir je otvorila predsjednica Općinskog vijeća Mala Subotica gđa. Danica Glad, a podjelu pehara i medalja uručio je načelnik općine Mala Subotica gosp.Vladimir Domjanić.

Pogledajte galeriju slika…