Dana 10. siječnja je u Samoboru održano jedno od najtežih natjecanja nakojima su nastupili naši natjecatelji. U konkurenciji natjecatelja iz Madžarske, Austrije, Italije, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Makedonije i naravno Hrvatske naši su natjecatelji pružili odlične borbe i dokazali još jednom svoju zavidnu brzinu i tehniku. Filip Novak je na tom natjecanju pobijedivši u četiri borbe natjecatelje iz Italije, Slovenije i Hrvatske zauzeo u kategoriji učenika do 38 kilograma 1. mjesto. Nikola Jankaš i Sebastian-Ivan Godina borili su se u kategoriji mlađih kadeta do 41 kilograma i osvojili 4. odnosno 6. Mjesto. Moram napomenuti da smo u navedenoj kategoriji oštećeni u nekoliko sudačkih odluka pa je ishod mogao biti i bitno bolji. Natjecanje u Samoboru je poznato po tome što u svakoj težinskoj kategoriji ima od 20-30 natjecatelja pa je shodno tome osvojiti medalju ili se boriti za istu jako veliki uspjeh.