Na sjednici Općinskog vijeća Općine Mala Subotica jednoglasno je prihvaćen Plan gospodarenja otpadom. Tako će se sanirati odlagalište Dol i slične deponije koje su nelegalne. Obvezni su Fondu za zaštitu okoliša slati godišnja izvješća o prevođenju plana. No zanimljivo je da nemaju sva kućanstva kante za otpad ovlaštenog koncesionara za gospodarenje otpadom.  – Zanima me koliko kućanstva ima zadužene kante? – pitao je vijećnik Valentin Šipuš. Pročelnik Janković je odgovorio da 75 posto domaćinstava ima zadužene kante, a ostali tvrde da ne  stvaraju otpad.- Već sam rekao da taj patent o ne stvaranju smeća trebamo prodati Austrijancima i Nijemcima – kazao je Franjo Janković. Na pitanje o kantama u romskom naselju Piškorovec, načelnik je odgovorio da Murs-ekom nije voljan dati kante.  Očito je to zbog neplaćanja u drugim romskim naseljima. Tu se uključio i Ivan Oršoš koji je samo dodao da su njemu svi obećali da će plaćati odvoz komunalnog otpada, što je popraćeno podsmijehom.