U Maloj Subotici, u Glavnoj ulici, 12./13. svibnja nepoznati počinitelj pokušao je izvršiti tešku krađu iz objekta "Ekološke udruge Vrba" iz Male Subotice tako da je na stražnjoj strani objekta tjelesnom snagom izbacio iz ležišta vrata, a zatim je u unutrašnjosti spremišta ispreturao stari. Počinitelj iz objekta nije ništa otuđio, a materijalna šteta nastala provaljivanjem cijeni se na oko 100 kuna.

U Palovcu u Melinskoj ulici u vremenu od 07. do 13. svibnja nepoznati počinitelj podesnim alatom nasilno je otvorio prozor na kući ženske osobe (59), a zatim je iz unutrašnjosti otuđio bakreni kotao za pečenje rakije zapremine 100 litara, neutvrđeni broj bakrenih držača za oluk, jednu dvoručnu miješalicu za vodu, jedne crne muške cipele, parfem, jedan zlatni prsten i jednu zlatnu ogrlicu. Materijalna šteta cijeni se na 8 tisuća kuna.

Protiv svih počinitelja slijedi podnošenje kaznenih prijava ODO-u u čakovcu.