Sve je počelo na inicijativu nekoliko zaljubljenika u mali nogomet. Igor Halić, Miro Štampar, Saša Janković, Miro Horvat-Pišta i drugi dali su inicijativu da se osnuje malonogometni klub, a s vremenom je došla ideja i o formiranju prve malonogometne lige na području Međimurja. 21. listopada 2006.g. u Caffe bar Petici u Maloj Subotici održana je Izborna skupština malonogometne ekipe MALA SUBOTICA na kojoj su se birali predsjednik, dopredsjednik te tajnik malonogometne ekipe Mala Subotica.

Jednoglasnom odlukom za navedene funcije bili su izabrani redom, za predsjednika Miroslav Grašić, za dopredsjednika – Igor Halić, te za tajnika – Miro Horvat – Pišta.
 Prvi igrači registrirani za  malonogometnu ekipe Male Subotice bili su Miroslav Grašić, Miro Horvat – Pišta, Igor Halić, Hrvoje Halić Danijel Hrustek, Miro Štampar, Nino Bašek, Silvano Janković, Zlatan Jambrović, Davor Puklek, Dejan Vilić, Danijel Baranašić, Radovan Horvat, Zdravko Križaić-Tumbas, Matija Horvat, te Mišo Petek. Izbornoj skupštini  prisustvovali su tadašnji predsjednik „Udruge mladih općine Mala Subotica“ Nino Kristofić, te tajnik „Nogometnog saveza Međimurja“ Darko Jambrović. Skupštinu je obilježio vlasnik“ Caffe bara Petice“ Zlatan Jambrović darovajući ekipi komplet dresova.
To su bili počeci malonogometnog kluba koji se do današnjih dana podigao za nekoliko stepenica.
Klubom su prodefilirala dva trenera ekipe (Miro Grašić, Stjepan Makar) i mnogi igrači. Današnju postavu MNK „Mala Subotica“ čine sljedeći igrači: BLAŽON NIKOLA, FAŽON JOSIP, VRBANEC BORIS, HORVAT RADOVAN, HALIĆ HRVOJE, VLAŠIĆ DRAŽEN, HALIĆ DENIS, KRIŽAIĆ ZDRAVKO, SILAJ NIKOLA, FUČKO IVAN, JANKOVIĆ MIHAEL, TKALEC TOMISLAV, HRUSTEK DANIJEL, BARANAŠIĆ DANIJEL, BELOVIĆ MIHAEL, DEJAN LOVRENČIĆ te voditelj ekipe IGOR HALIĆ.
MNK „Mala Subotica“ se financira iz donacija privatnih firmi, i budžeta općine Mala Subotica. Ukoliko želite pomoći radu kluba, možete donirati novčana sredstva na poslovni račun kluba: 2392007-1100044909 (Međimurska banka).


Klesarstvo “Baranašić”

Vjerujemo da smo najveći pojedinačni korisnik dvorane u Maloj Subotici. Godišnje plaćamo oko 20,000,00 kn za troškove korištenja dvorane.
1. MEĐIMURSKA MALONOGOMETNA LIGA –  ĐURKIN
Malonogometni klub „Mala Subotica“ koji je 2007. godine službeno predao papire za registraciju kao Udruga građana, osnovao je i vodi 1. MEĐIMURSKU MALONOGOMETNU LIGU.  Ove godine (2008.) odigrava se već III. sezona malonogometne lige. Sve utakmice odigravaju se u  školskoj sportskoj dvorani OŠ Mala Subotica, i to od samih početaka.

Prve sezone, 2006. godine liga je brojala 6 malonogometnih ekipa, dok danas broji njih 12. MNK Mala Subotica je prve dvije sezone odigrao pod nazivom „Iva Petrol“, dok svoju treću sezonu u ligi igra kao „Klesarstvo Baranašić“. Trenutno u ligi igraju četiri ekipe iz općine Mala Subotica – Klesarstvo Baranašić, Caffe bar Petica, Fortuna, te Caffe bar Milenij. Od 2007. godine firma Đurkin prepoznala je potencijal u malonogometnoj ligi te je na obostrano zadovoljstvo postala generalnim sponzorom lige.

Plasman gore navedenih domaćih malongometnih ekipa možete pratiti ovdje: http://www.crofutsal.com/Amaterske-lige/1-MMNL-DJURKIN/tabid/819/Default.aspx

Osvajači naslova:
2006. – MNK TESARSTVO PRELOŽNJAK
2007. – MOLTEN CORE IGRAONICA
2008. – ?