Zbog ekstremno velike količine padalina u protekla 2 dana(12. i 13. 09.), potok Trnava cijelim svojim tokom dostigao je povijesno najvišu točku. Takova razina voda u Međimurju, pogotovo rijeke Mure i potoka Trnave, nikada još nije viđena.

Zajedničkom akcijom Postrojbe civilne zaštite Općine Mala Subotica,  Dobrovolnih vatrogasnih društava Općine i velikog broja mještana Male Subotice, Palovca, Držimurca i Strelca koji su svi odazvali na poziv Općinskog načelnika Vladimira Domjanića, obranjena su od većih šteta  zbog izlijevanja Trnave naselja Mala Subotica, Palovec, Džimurec i Strelec(pogledajte galeriju fotografija niže).

Općinski načelnik Vladimir Domjanić zahvaljuje se svim mještanima Općine, članovima Civilne zaštite i članovima DVD-a na velikom odazivu, na međusobnoj suradnji i odlično odrađenim zadacima koje je pred sve nas stavila priroda.