Minulog vikenda u sportskoj dvorani OŠ u Maloj Subotici održana je 11. smotra dječjeg folklornog stvaralaštva. Ove godine predstavilo se dvadeset skupina, vrtičkih, školskih i folklornih sekcija međimurskih KUD-ova, sa sedamsto pedest sudionika. Tako su  u subotu i nedjelju na pozornici u maloj subotici plesala, pjevala i igrala se djeca iz KUD-ova Kaštel Pribislavec, Fijolica Orehovica, Donji Vidovec 1 i 2, Sveti Martin na Muri, Seljačka sloga Nedelišće, Žiškovec, Šandorovec, Donji Kraljevec, Mačkovec, Zasadbreg, Mala Subotica, Podturen, Katruže Ivanovec, Gornji Kraljeve, zatim folklorna skupina OŠ Vratišinec, dječji vrtić Potočnica iz Male Subotice, te gosti iz KUD-a Sveti Antun iz Pokupske doline kraj Karlovca.

Između njih, stručno povjerenstvo koje je  pratilo ovogodišnju smotru izabrati će pet skupina koje će Međimursku županiju predstavljati na županijskim smotrama diljem Hrvatske. Predsjednica  komisije, Lidija Mikulan Svraka bila je nakon završetka zadovoljna viđenim i rekla da se primjećuje veliki napredak u pripremama koreografija, uvježbanosti djece i onome što se voditeljima skupina ukazuje već nekoliko godina, da plesove, igre i pjesme prilagode uzrastu, jer ovo je ipak smotra dječjeg stvaralaštva. (Izvor i foto: Mnovine.hr)