Predsjednica Društva osoba s tjelesnim invaliditetom Međimurske županije Miljenka Radović, mag.iur. potpisala je ugovor za provođenje projekta  „Želim – pomoć dijelim II“. Riječ je o nastavku projekta koji je Društvo počelo provoditi još 2018. godine, a koji se pokazao izrazito uspješnim. Projekt Želim – pomoć dijelim II financira se iz Europskog socijalnog fonda, a iznosi nešto više od 1.800.000.00  kuna. Projekt traje 15 mjeseci dok će pružanje usluge pomoći u kući trajati 12 mjeseci.

Nastavljamo s pružanjem usluge pomoći u kući, prvenstveno za naše članove kao i za korisnike s područja partnera na projektu. Partneri na projektu su Općina Podturen, Općina Orehovica i Općina Mala Subotica. Obvezni partneri na projektu su Centar za socijalnu skrb Čakovec i Područni ured Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Čakovec, bez kojih ne bi mogli prijaviti ovaj projekt. Zahvaljujemo i jedinicama lokalne samouprave s nižim indeksom razvijenosti koje su prepoznale potrebu uključivanja u takav projekt.

U ovim teškim vremenima, kada smo pogođeni i koronavirusom, starijim osobama, osobama s invaliditetom koje spadaju među najugroženije skupine, ova pomoć itekako puno znači. Ovim projektom osigurat ćemo uslugu pomoći u kući za više od 120 starijih osoba i osoba s invaliditetom na području Međimurske županije kojima je takva pomoć neophodna. Također, omogućiti ćemo i trajnije rješenje problema nezaposlenosti kod žena, unaprjediti njihove potencijale na tržištu rada, provedbom verificiranih programa osposobljavanja. Nakon odrađivanja početnih projektnih aktivnosti započet ćemo sa pružanjem usluge pomoći u kući.

Izvor: Društvo osoba s tjelesnim invaliditetom Međimurske županije