Općinski načelnik Općine Mala Subotica 12.02.2019. godine donio je Izmjene i dopune Pravilnika o stipendiranju studenata kojim se dosadašnji iznos stipendija povećava za 200,00 kn.  Tako da sada iznos stipendija za studiranje u Čakovcu, Varaždinu, Koprivnici i Križevcima iznosi 500,00 kn mjesečno, dok za studiranje u Zagrebu i u ostalim udaljenijim gradovima Republike Hrvatske i inozemstvu iznosi 700,00 kn mjesečno. Pravilnik se primjenjuje od 01.03.2019. godine.

Ovo je, uz dodatnih 100,00 kn mjesečno za deficitarna zanimanja, nastavak dobre prakse i mjera koje Općina provodi s ciljem demografske obnove i ulaganja u budućnost jer mladi su naša budućnost i oni će jednoga dana biti perjanica razvoja naše općine.