Kao i proteklih godina, s ciljem povoljnog održavanja stanja javnog reda i mira, te opće sigurnosti građana povodom božićnih i novogodišnjih blagdana i ove godine Ministarstvo unutarnjih poslova provodi operativnu akciju “MIR I DOBRO”, a koju će Policijska uprava međimurska na svom području provoditi u vremenu od 16. prosinca 2013. do 8. siječnja 2014. godine.

Osim pojačanih mjera sigurnosti u sklopu narečene operativne akcije provodit će se i niz preventivnih mjera.

Očekuje se da će kao i dosad, velik broj građana u slobodnoj prodaji nabaviti petarde, rakete i druga pirotehnička sredstva za zabavu.

U cilju izbjegavanja neželjnog stradavanja od pirotehničkih sredstava, ove godine u suradnji s Gradom Mursko Središće, štampani su promidžbeni materijali pod geslom „Mir i dobro“Štampani plakati i letci  sadrže samozaštitne mjere i savjete vezano na uporabu pirotehničkih sredstava, telefonske brojeve važnijih službi, ali i odredbe Zakona o eksplozivnim tvarima, a koje se odnose na pirotehnička sredstva.