Prigodnom svečanošću u petak su u Maloj Subotici otvoreni proizvodni pogoni tvrtke HAIX. Riječ je o njemačkoj investiciji vrijednoj oko 5,2 milijuna eura, za koju su, kako su na otvaranju istakli sami vlasnici, potrebne dozvole izdane u samo tri tjedna. Haix će u Maloj Subotici proizvoditi zaštitnu obuću za vatrogasce, vojsku i policiju. Na svečanosti otvaranja bili su mnogi uzvanici među kojima i veleposlanik Savezne Republike Njemačke u RH dr. Bernard Fischer, župan Međimurske županije Ivan Perhoč, predsjednik Skupštine Međimurske županije Petar Novački, te načelnik Općine Mala Subotica Vladimir Domjanić.

U prigodnom govoru prilikom otvaranja župan Perhoč je naglasio da je riječ o veoma vrijednoj stranoj investiciji. Posebno ga vesele pozitivna iskustva koja su investitori imali s našom administracijom, naglasio je, što je najbolja poruka da se kod nas mogu uspješno realizirati poduzetnički poduhvati koji imaju kvalitetne temelje. Nakon simboličnog rezanja vrpce, gosti su razgledali tvornički pogon u kojem se proizvodi obuća za naručitelje sa praktički svih strana zemaljske kugle. Sve slike pogledajte u galeriji slika.