Minulog četvrtka u prostorijama općine Mala subotica održan je stručni skup pod nazivom „Pokrenimo zajednicu u prevenciji ovosničkih ponašanja mladih“ koji su zajednički organizirali Tim za zdravlje Međimurske županije – prošireni tim za prioritet Prekomjerno pijenje i pušenje u mladih i općina Mala Subotica. Pojava ovisnosti mladih o cigaretama, alkoholu i  drugim psihoaktivnim  sredstvima javlja se kao sve izraženiji javnozdravstveni i sociološki problem, kako u Hrvatskoj tako i u Međimurju, jer zadire u zdravlje dijela populacije u najosjetljivijoj fazi razvoja. Okupljenim predstavnicima klubova i udruga koje djeluju na području općine obratili su se Zrinka Zvornik Legen, dr.med., specijalista školske medicine ZZJZ, koja je govorila o Stavovima, navikama i pijenju alkohola među mladima Međimurske županije. Sa, sada već tradicionalnom, akcijom „Alkohol nije cool“ nazočne je upoznao mr.sc. Dario Vucković, policijski službenik za pervenciju u PU Međimurskoj, dok je o Mladima i alkoholu  govorila Tanja Lipić, dipl. sociolog. Zanimljivo i vrlo poučno predavanje upotpunjeno je konkretnim podacima prikupljenim među mladima. Kako je broj mladih koji konzumiraju cigarete, alkohol ali i raznorazna psihoaktivna sredstva sve veći, a dobna granica kada se prvi put proba sve niža, potreba zajedničkog i osmišljenog djelovanja na prevenciji ovosničkih ponašanja mladih više je nego očita. Više na web stranici udruge "Sport za sve".