U subotu 22. kolovoza, na blagdan Blažene Djevice Marije Kraljice, u Maloj Subotici će se održati posvećenje prvog schönstattskog svetišta u Hrvatskoj. Misno slavlje i posvetu svetišta Majke Triput Divne, Kraljice i Pobjednice schönstattske, predvodit će varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak s početkom u 16 sati. Svečanost posvete će pratiti i trodnevnica od petka 21. kolovoza do nedjelje 23. kolovoza. U petak 21. kolovoza od 19 do 20,30 sati uređivat će se svetište. U uređenju svetišta sudjelovat će članovi Hrvatske schönstattske obitelji, odnosno članovi lokalnih zajednica i predstavnici projekta koji će donijeti simbole, slike i kipove u svetište. Održat će se pobožnost s pjesmama, molitvama i kratkim nagovorom.
U subotu 22. kolovoza program započinje u 13 sati, a obuhvaćat će i nagovore p. Christopha Horna, duhovnog asistenta Schönstattskog pokreta za Hrvate, i sestre Ramone Schneider. U nedjelju 23. kolovoza u 9 sati slavit će se misa kod svetišta. Prvo hrvatsko schönstattsko svetište izgrađeno je u Maloj Subotici na području župe posvećene Marijinu rođenju pod geslom "Sve za svetište i našu Kraljicu!". U Hrvatskoj se prvo svetište počelo graditi prošle godine u 94. godini osnutka Schönstattskog pokreta i 40. godini od smrti utemeljitelja p. Josepha Kentenicha. Na pet kontinenata diljem svijeta dosad je podignuto 180 filijalnih hodočasničkih svetišta identičnih schönstattskom prasvetištu.