Misno slavlje i posvetu svetišta Majke Triput Divne, Kraljice i Pobjednice schönstattske, predvodio je varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak. Na pet kontinenata diljem svijeta dosad je podignuto oko 200 filijalnih hodočasničkih svetišta identičnih schönstattskom prasvetištu. U povijesnom slavlju posvete prvog hrvatskog schönstattskog svetišta sudjelovalo je mnoštvo članova Hrvatske schönstattske obitelji koja broji 15.000 članova, te Marijini štovatelji iz zemalja diljem svijeta. S biskupom je slavilo još tridesetak svećenika iz svih krajeva Hrvatske i inozemstva koji u svojim župama i zajednicama promiču pobožnost Majci Triput Divnoj. Okupljenima su se obratili biskup Mrzljak, međimurski župan Ivan Perhoč, domaći župnik vlč. Đuro Vukalović, općinski načelnik Vladimir Domjanić, predsjednik schönstattskog pokreta u Hrvatskoj preč. Tomislav ćorluka, predstavnici Švicarske provincije schönstattskih patara i Marijinih sestara iz njemačkog Schönstatta i drugi. U čitavoj organizaciji svečanosti i same gradnje značajan doprinos dali su voditelj gradnje Josip Škvorc, organizatorica svečanosti Štefanija Matotek, voditelji Schönstatskog pokreta u Varaždinskoj biskupiji Zlatko i Vesna Zadravec i voditelj Hrvatske schönstattske obitelji Mirko Molnar. Izgradnju i uređenje prvog hrvatskog schönstattskog svetišta pomogli su sami članovi i brojni donatori iz Hrvatske i inozemstva, a podignuto je na zemljištu koje je darovala Varaždinska biskupija zahvaljujući prvom biskupu Marku Culeju koji je bio osobit podupiratelj Schönstattskog pokreta. Svečanost posvete, koja je održana pod geslom "S ocem Kentenichom u svetište", pratila je i trodnevnica od petka 21. kolovoza do nedjelje 23. kolovoza. Organizatori su tiskali i prigodne letke s programom daljnjih slavlja i hodočasničkih događanja, odnosno "Dana hodočašća i Slavlja saveza 2009." u svetištu do kraja ove godine. Svetište će biti otvoreno svaki dan od 16 do 20 sati u ljeto, a u zimi do 19 sati.