U ponedjeljak 4. siječnja 2010. godine u prostorijama Općine Mala Subotica potpisani su ugovori s novim stipendistima. Stipendiju je dobilo 5 novih kandidata, pojedinačnog iznosa od 300,00 kuna za čakovec i Varaždin, te 500,00 kuna za ostale gradove u Hrvatskoj ili za studiranje u inozemstvu. Na području općine stipendiju od prije dobiva 12 studenata, a u narednim godinama cilj općinskih vlasti je povećati broj stipendija. Kod potpisivanja ugovora, prisustvovali su zamjenica načelnika Danica Glad, te član odbora za društvene djelatnosti, stipendiranje studenata i socijalnu skrb Miran Pintarić. Prema odluci Općinskog vijeća Općine Mala Subotica, stipendije su dobili: Mario Gal, Damjan Križaić, Barbara Lehki, Nina Pintarić te Sandra Tkalec.