AKCIJA POSTAVLJANJA SELNIČKOG PIKAČA U STALNI POSTAV MUZEJA MEĐIMURJA UZ SAJAM ANTIKVITETA I IZLOŽBU OLDTAJMERA

Datum i vrijeme: 05.11.2016., subota

Od 9 sati : sajam antikviteta i starih automobila

Od 11 sati: prezentacija izrade maske Pikač u živo

Mjesto: atrij Staroga grada, stalni postav Etnografskog odjela MMČ

Selnički Pikač dobiva svoj stalni dom. Muzej Međimurja udomit će Pikača u stalnom postavu svog Etnografskog odjela. U dogovoru s načelnikom Općine Selnica Ervinom Vičevićom i udrugom Pikač prve subote u mjesecu studenom organizirat ćemo dovoz i instaliranje ove prepoznatljive međimurske fašničke maske na istaknuto mjesto u muzeju, dok će istovremeno u atriju Starog grada udruga prezentirati namatanje Pikača od slame „u živo“ s detaljnim objašnjenjima poznavatelja te tradicije.

Čitava kulturna akcija udomljavanja selničkog Pikača biti će popraćena sajmom antikviteta u atriju i izložbom oldtajmera uz parking Starog grada. Posjetitelji će se moći okrijepiti kuhanim vinom i domaćim kolačima, a za dobro raspoloženje pobrinut će se i tamburaši i vokalna skupina iz Selnice.

muzej