Koalicija SDP-HNS općinskog ogranka Male Subotice podnijelo je prigovor na prijavu za izbor članova predstavničkog tijela Vijeća mjesnog odbora Štefanec Nezavisne liste Matija Pavleković, podnesene 15.11.2011., za izbore koji će se održati 4.12.2011. godine. Prigovor su podnijeli zbog kandidature Nezavisne liste Matije Pavlekovića radi nepravilnosti koje su uočili, a to je da Nezavisnu listu Matije Pavlekovića smatraju stranačkim listom Hrvatske demokratske zajednice, a ne nezavisnih kandidata.

Nositelj liste Matija Pavleković i većina kandidata sa prijavljene liste su članovi Općinskog ogranka HDZ-a. Samim time Koalicija SDP-HNS smatra da time HDZ i Nezavisna lista Matije Pavlekovića narušavaju demokratska i moralna načela za kandidature stranačkih lista, te grubu obmanu birača mještana Štefanca, na predstojećim izborima za Vijeća mjesnih odbora Općine Mala Subotica.