U organizaciji Mladeži Svetog Križa uz pokroviteljstvo Općine Mala Subotica i VMO-a Sveti Križ, 22.08.2009. održane su Prve rekreacijske sportske igre za mještane Svetog Križa. Prijavile su se četiri ekipe koje su se takmičile u diciplinama: pikado, bacanje koluta na štap, nošenje knjige na glavi, skakanje u vreči, skidanje alke, bacanje kamena u dalj i potezanje užeta. Na vrtnoj parceli Društvenog doma, gdje je manifestacija održana okupilo se stotinjak mještana.Pobjednička  ekipa bila je ulica Stjepana Radića i Josipa Slavenskog, a osvojila je priznanje o sudjelovanju i prijenosni pehar koji će biti izložen u izlogu Društvenog doma. VMO-a vjeruje da će ova i ostale manifestaje koje se planiraju u budućnosti postati tradicija i okupljati mještanje Svetog Križa u ljetnom periodu. Naime, u planu su "Ljetne večeri Svetog Križa", a obogatile bi duge večeri prikazivanjem filmova pod vedrim nebom, programima "Večer zdiganog kolača, kuhane kuruze, pomfrita, pogaće s tikvama i makom i sl.", a tehnićku pomć dala bu udruga Pelud.Net (udruga za promicanje internet umjetnosti i kulture) u organizaciji sa mladežom Svetog Križa. Mladež Svetog Križa vodi predsjednik Aleksandar Horvat, zamjenik Stjepan Puklek i zapisničar Petra Mlinarić, inicijator i potpora je Mladen Kodba, viječnik Općine Mala Subotica i član VMO-a Svetzi Križ.