U petak 24. rujna. s početkom u 11 sati organizirano je službeno otvorenje pogona poduzeća HAIX  obuća d.o.o u Maloj Subotici. Zona poduzetništva u Maloj Subotici mjesto je gdje je izgradila novu tvornicu tvrtke HAIX obuća d.o.o.vrijednosti 5,3 milijuna eura. Dolazak je najavila i predsjednica Vlade Jadranka Kosor i ambasador Republike Njemačke u Hrvatskoj.

U Maloj Subotici proizvodi zaštitna obuću za cijeli svijet. Vojnička obuća za specijalnu Putinovu postrojbu,  američku policiju, za njemačku ihrvatsku vojsku, te mnoge druge vojske svijeta, a nose je hrvatski specijalci u mirovnim misijama u Afganistanu. Planovi su ambiciozni. Najvažnije od svega su istraživanja koja provode kako bi njihovi proizvodi bili što sigurniji i pouzdaniji, a razvoj i nove tehnologije razvijaju se u novoj tvornici.