U subotu, 9. srpnja s početkom u 14 sati na igralištu Nogometnog kluba Jadran Štefanec povodom Dana općine Mala Subotica održava se 7. Općinski festival sportske rekreacije mjesnih odbora. Ove godine domaćin je Udruga mladih Štefanec, a pokrovitelj Općina Mala Subotica. Organizatori su Udruga mladih Štefanec i USR "Sport za sve" Mala Subotica.

Okupljanje ekipa te početak službenog dijela natjecanja je u subotu u 14 sati na nogometnom igralištu u Štefancu. 
Sudjeluju ekipe Držimurca-Strelca, Male Subotice, Palovca, Piškorovca, Svetog Križa te Štefanca, a discipline u kojima će se ekipe okušati su potezanje užeta, skok u dalj s mjesta, trčanje u vreći, hodanje na štulama, trčanje s jajetom u žlici, ružđenje kuruze, kamena s ramena te potezanje štapa.
Nakon završetka službenog dijela predviđenog oko 18 sati slijedi proglašenje pobjednika te besplatan grah za sve sudionike. 
Nakon okrijepe slijedi veselica uz živu muziku te sve vrste alkoholnih i bezalkohlnih pića.