Iz Bioinstituta d.o.o. čakovec, poslan je dopis za suzbijanje Travnatog prelca na općinu Mala Subotica, pošto se u nekim selima općine pojavio taj štetnik. Kako oni definiraju, leptir mužjaka gotovo je crne boje s rasponom krila od 33 mm. Ženka ima zakržljala krila, pa ona jedva prolaze polovicu duljine tijela. Gusjenice su karakteristična izgleda, s dugim tamnim čvrstim dlakama i brojim narančastim bradavicama, a mogu narasti i do 24 cm. Na dodir, one se skvrče u kolut. Vrlo su proždrljive te ubrzo ogole površine koje napadnu. Za suzbijanje Travnatog prelca preporučaju slijedeće:
1. Tretiranje kuća – preparat na bazi carbamata. Cijena 150,00 kn + PDV
2. Tretiranje dvorišta – preparat na bazi piretroida. Cijena 125,00 kn + PDV
ukupno: 275,00 kn + PDV

Domaćinstva u ovome slučaju plaćaju 1/3 cijene, odnosno 110,00 kn, dok preostale 2/3 podmiruju općina Mala Subotica i županija Međimurska. Ukoliko primijetite gusjenice, preporučamo da se što prije javite u ured općine Mala Subotica, osobno ili na broj telefona 631 – 700, te se na taj način predbilježite za suzbijanje Travnatog prelca iz Vašeg kućanstva.