U subotu 24.03.2018. god. u restoranu „Fortuna“ Mala Subotica odigran je drugi krug II B Kadetske lige-centar u šahu.

U organizaciji Hrvatskog šahovskog saveza nastupilo je 18 ekipa s područJa Međimurske, Varaždinske i Koprivničko-Križevačke županije.

Domaćin i organizator cjelodnevnog prvenstva u šahu za mlade šahiste (odigrano 4., 5. i 6. kolo) bio je ŠK „Dinamo“ iz Palovca.

U veoma jakoj konkurenciji u kojoj prednjače ekipe iz Varaždinskih Toplica i Koprivnice, ekipa ŠK „Dinamo“ bori se za sam vrh, a tu je i mlada ekipa iz ŠK „Sloboda“ Mihovljan.

Da je šahovska igra veoma popularna kod mladih pokazuje i ovako velik broj mladih šahista (dječaka i djevojčica do 16 godina starosti).

Sa mladim šahistima se intenzivno radi u šahovskim klubovima i u školama i to je dobar temelj za napredak šaha.

Sve čestitke organizatoru drugog kruga ŠK „Dinamo“ iz Palovca na čelu sa predsjednikom kluba i voditeljem „škole šaha“ Dragutinom Srnecom.

U organizaciji su zdušno pomagale Slađana Cirkvenčić (tajnica kluba) i Ivančica Šegović (blagajnica kluba).

Zadnji krug (7., 8. i 9. kolo) igra se 14.04.2018. god., a domaćin je ŠK „G.Mihaljevec“ iz G.Mihaljevca.