Svečanoj sjednici na kojoj je u nedjelju, 5. srpnja  na igralištu u Palovcu prisustvovalo dvjestotinjak štovatelja i uzvanika NK „Dinamo“ Palovec otvorio je kratkim govorom Stjepan Vugrinec, koji je kasnije riječ predao predsjedniku kluba Josipu Đurkinu. Sjedinici su osim aktualnih igrača, prisustvovali i prijašnji igrači tog kluba, kao i načelnik općine Mala Subotica Vladimir Domjanić, zamjenica načelnika Danica Glad, potpredsjednik Općinskog vijeća Vlado Jančec, tajnik Međimurskog nogometnog saveza Darko Jambrović i mnogi ostali. Predsjdnik kluba Josip Đurkin se u svom zahvalio svim dosadašnjim predsjednicima nogometnog kluba, članovima upravce, igračima i svim vjernim navijačima na potpori svih ovih 50 godina. Pri kraju svečanosti podijeljene su zahvalnice i priznanja svim dosadašnjim igračima i ljudima koji su pomogali u klubu, kao i sponzorima. „Prije 50. godina krenula je ideja o pokretanju nogmetnog kluba u Palovcu. 1. svibnja 1959. godine odigrana je prva prijateljstva utakmica proitv Držimurca, na kojoj su Palovčani slavili sa 5:0. Tada je narod htio da se osnuje nogometni klub u Palovcu. NK Dinamo Zagreb je trebao dati došuštenje da se dobije ime kluba Dinamo, jer je Dinamo Zagreb u ono vrijeme bio jedini klub s tim imenom. Nakon 14 dana od slanja zamolbe za korištenje imena, stiglo je pozitivno rješenje pa je nogometni klub u Palovcu i službeno mogao dobiti ime NK „Dinamo“ Palovec. Do same registracije i formalnog službenog sudjelovanja kluba prošla je godina dana. Već u prvoj natjecateljskoj sezoni Dinamoci su postali prvaci. Kroz pedeset godina bilo je i uspona i padova, ali je i napravljen renome koji klub svrstava u sam vrh međimurskog nogometa. Prošle godine Dinamo iz Palovca je uoči 50. godišnjice postao prvak 1. županijske lige i plasirao se u 4. hrvatsku nogometnu ligu u kojoj je završio na 7. mjestu. Jedan od povjesnih usjeha kluba je osvajanje Kupa Nogometnog saveza Međimurja 2006. godine nakon pobjede nad vječitim rivalom NK „Spartakom“ iz Male Subotice, a sljedeć godine opet smo se plasirali u finale. Potrebno je naglasiti i naglasak na rad s mlađim kategorijama, tako su protekle sezone juniori i pioniri bili prvaci svojih skupina“, spomenuo je u svom govoru predsjednik kluba Josip Đurkin.  

Nakon sjednice održana je izložba u suradnji sa Oldtimer klubom „Međimurje“ i Moto klubom „Orlovi“, te je odigrana prijateljstka utakmica između seniora NK „Dinamo“ Palovec i selekcije U21 Međimurskog nogometnog saveza koja je završila pobjedom domaćina rezultatom 4:2. Sve su obilježili članovi Zmajarskog kluba „Rode“ iz Preloga čiji padobranac je na centar prije početka utakmice donio nogometnu loptu kojom je odigrana utakmica.