Rak dojke je najčešći rak u žena, u Republici Hrvatskoj, pa tako i u Međimurskoj županiji. Nacionalni program ranog otkrivanja raka dojke u Međimurskoj županiji započeo je još 2006. provođenjem mamografskih pregleda. Ovaj program namijenjen je ženama u dobi od 50-69 godina, kojima je omogućeno da svake dvije godine obave besplatno mamografsko snimanje dojki. Odaziv programu ranog otkrivanja raka dojke u Međimurskoj županiji je vrlo dobar, tako da ZZJZ Međimurske županije, može se ponosom objaviti da je svoj dio odradio više nego odlično. A to ujedno dokazuje činjenicu da su žene u Međimurskoj županiji svjesne važnosti brige o vlastitom zdravlju, a sve zahvaljujući dobrim projektima koje provodi ZZJZ MŽ, te raznim radionicama koje se provode diljem Međimurja. Jedna od takvih radionica održana je nedavno u Društvenom domu Palovec, u organizaciji Kluba žena liječenih na dojci i Općine Mala Subotica. Predavanje i radionicu održali su dr. Renata Kutnjak-Kiš i dr. Husein Saghir. Svi prisutni usvojili su kako treba obaviti preventivni samopregled dojke, te se upoznali sa promjenama koje mogu nastati na dojci. Kako bi svima bilo jasnije, o kakvim se točno promjenama radi, te da bi se one mogle raspoznati i uočiti, poslužile su lutke/modeli.