Nakon što su prije dva tjedna izbetonirali temelje, članovi ekološke udruge „Vrba Jurčevec“ prošlu subotu bili su u akciji podizanja konstrukcije drvene barake veličine 12x6m. Akciji se odazvalo preko dvadesetak članova koji lagano kroje sve ono što su zacrtali. Tako je jedna ekipa bila zadužena za uklanjanje drača, druga za podizanje kolibe, treća za kuhanje bograča i četvrta za odlazak na mjesne sportske igre. Njihov plan je napraviti na „Jurčevskoj gmajni", nekad predivnom mjestu gdje su klinci provodili dane i noći u igri, jučer poprištu smeća i otpada, a danas i u budućnosti opet ekološki prostor. Zacrtana je izgradnja velikog ribnjaka, starog zdenca, dječjeg igrališta, mini teren za mali nogomet, odbojkaško igralište, na novo zasađene šume sve s ciljem stvaranja mjesta za okupljanja i druženja svih dobnih kategorija. Slijedeća akcija u planu je slijedeću subotu kada namjeravaju baraku staviti pod krov, pa stoga iz „Vrbe“ pozivaju sve ljude željne rada i dobrog jela da se priključe akciji i pomognu u natkrivanju barake.