Tijekom badnjeg prijepodneva zamjenik župana Međimurske županije Matija Posavec zajedno s ravnateljicom Centra za socijalnu skrb čakovec Suzanom Belović obišao je desetak socijalno ugroženih obitelji s područja Međimurske županije te ih prigodno darivao. Posjetili su siromašne obitelji u Vratišincu, Peklenici, Selnici, Maloj Subotici, Gardinovcu, čakovcu, Gornjem Hrašćanu, Kotoribi, Prelogu i Goričanu.

Međimurska županija poklonila im je bon pomoću kojeg mogu kupiti potrebnu odjeću i hranu, a nekima od njih platit će se i režije. Zamjenik Posavec tom je prilikom istaknuo da se stupanj razvoja nekog društva vidi najprije po brizi prema najslabijima. Ekonomska kriza osiromašila je mnoge obitelji, a jedna od zadaća Županije je i da se njima omogući život dostojan 21. stoljeća.