Završila je još jedna nogometna sezona u Međimurju, te Vas ovim putem izvještavamo kako su seniori općinskih klubova prošli u međimurskim nogometnim ligama u kojima se natječu. Od svih općinskih klubova, samo je NK „Dinamo“ iz Palovca izborio plasman u višu ligu, te je zajedno sa ostalim uzrasnim kategorijam najuspješniji klub u općini. Tako će od sljedeće sezone seniori igrati u IV. Hrvatskoj nogometnoj ligi, i to je jedan on najvećih uspjeh kluba u njezinoj povijesti, naravno uz osvajanje „Kupa Međimurja“ 2006 godine. NK „Spartak“ iz Male Subotice je ove godine zajedno s njim po prvi puta vodio borbu za prvo mjesto, ali je ipak u zadnji tren ispao iz utrke, te je sezonu završio kao treći na tablici I. Međimurske nogometne lige. U razgovoru s upravom kluba, saznali smo da su spartakovci zadovoljni protekom sezone, ali ipak im je žao što su propustili priliku za plasman u ligu više. Naredne sezone želja uprave i navijača je da se pokuša izboriti IV. HNL kako bi opet pružili gledateljima najveći derbi u Međimurju.
Ligu ispod, naša općina ima samo jednog predstavnika, a to je NK „Omladinac“ iz Držimurec-Strelca. Uprava kluba i navijači zasigurno nisu zadovoljni svojim plasmanom, te će morati analizirati proteklu sezonu, te one dobre strane zadržati, a loše korigirati .
U III. Međimurskoj nogometnoj ligi – Istok, u nogometnom natjecanju sudjeluju dva kluba iz općine. Boje Štefanca brani NK „Jadran“, a Svetog Križa NK „Eko“. Navijači NK „Jadran“ iz Štefanca, zasigurno su razočarani pretposljednjim 10. mjestom, te će od uprave kluba zahtjevati bolje rezultate sljedeće sezone. S druge strane, NK „Eko“ je pozitivno iznenadio svojim nastupom i igrom, te je i on propustio plasman u ligu više završivši na 3. mjestu.  Ovo je zasigurno jedna od najsvjetilijih sezona kluba iz Svetog Križa u posljednjih nekoliko godine, te smo uvjereni da iako žale za prvim mjestom, da su sve u svemu zadovoljni osvojenim 3. mjestom na tablici.
Slike možete pogledati ovdje (snimili: Pero Sabol, Mario Zamuda) Evo prikaza plasmana nekoliko uzrasnih kategorija nogometnih klubova sa područja općine Mala Subotica:

NK „Dinamo“ Palovec
Seniori – 1. mjesto (od 12 klubova; I. Međimurska liga)
Strijelci lige*
1.    21 zgoditak – Bruno Dodlek (Dinamo P)
5.    14 zgoditaka – Benjamin Katić (Dinamo P)
Juniori – 3. mjesto (od 9 klubova; ŽL Juniori – grupa B)
Pioniri – 1. mjesto (od 12 klubova; ŽL Pioniri – grupa C)

NK "Dinamo" Palovec – seniori i pioniri prvaci sezone 2007./2008.

NK „Spartak“ Mala Subotica
Veterani – 3. mjesto (od 11 klubova; Međimurska liga veterana – Istok)
Seniori – 3. mjesto (od 12 klubova; I. Međimurska liga)
Strijelci lige*
4.    15 zgoditaka – Matija Pavleković (Spartak)
9.    10 zgoditaka – Igor Šegović (Spartak)
Juniori – 7. mjesto (od 9 klubova; ŽL Juniori – grupa B)
Pioniri – 6. mjesto (od 12 klubova; ŽL Pioniri – grupa C)

NK „Omladinac“ Držimurec-Strelec
Seniori – 12. mjesto (od 14 klubova;II. Međimurska liga – Istok )
Pioniri – 10. mjesto (od 12 klubova; ŽL Pioniri – grupa C)

NK „Eko“ Sveti Križ
Seniori – 3. mjesto (od 11 klubova; III. Međimurska liga – Istok)
Strijelci lige*
2.    16 zgoditaka – Jadranko Lastavec (Eko)
4.    13 zgoditaka – Stefan Kočiš (Eko)
8.    8 zgoditaka – Zlatko Novak (Eko)
Mlađi pioniri – 8. mjesto (od 9 klubova; Mlađi pioniri – grupa B)

NK „Jadran“ Štefanec
Veterani – 10. mjesto (od 11 klubova; Međimurska liga veterana – Istok)
Seniori – 10. mjesto (od 11 klubova; III. Međimurska liga – Istok)

*u obzir smo uzeli samo prvih deset strijelaca liga seniora
(autor slika: Pero Sabol)