U utorak, 17.srpnja 2012.godine održana je 32.sjednica Općinskog vijeća Općine Mala Subotica. Načelnik Vladimir Domjanić u svom izvješću o aktualnostima u Općini osvrnuo se na protekle Dane Općine, na prijavu projekata na raspisane natječaje Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije i Ministarstva poduzetništva i obrta, na financiranje JVP čakovec, na izvedbu pješačko-biciklističke staze u Držimurcu te na tužbu Općine Orehovica. U aktualnom satu raspravljalo se o nezadovoljstvu s prilivom državnog novca i ulaganjima u Općini te o Povjerenstvu za javna priznanja. Na sjednici se raspravilo o Prijedlogu Odluke o pribavljanju mišljenja građana o izdvajanju naselja Štefanec iz sastava Općine Mala Subotica i pripojenje Gradu čakovcu te donesene su Odluke o osnivanju LAG-a (Lokalne akcijske grupe) i Odluka o Dopuni Odluke o komunalnoj naknadi. Detalji sa sjednice mogu se vidjeti "klikom ovdje"