Županijska liga protiv raka čakovec održala je diljem Međimurja organizirala je humanitarnu akciju "Cvijetom narcisa protiv raka dojke" ove subote. Prodaja narcisa i prigodnih proizvoda održala se na pet lokacija u Općini Mala Subotica: u Maloj Subotici (kod Općine), u Palovcu kod oba dućana, Štefancu i Držimurcu od 8 sati. Ukupno je prikupljeno 6521 kuna. Odaziv je bio izuzetno dobar, ali i organizacija u svakom naselju. Akciji su se priključile članove udruga žena pojedinih mjesta, ali i gotovi svaki mještanin koji je prolazio. Dan narcisa je svjetski i nacionalni dan borbe protiv raka dojke.

Učestalost raka dojke raste svuda u svijetu, pa tako i u Hrvatskoj, a u Međimurskoj županiji zauzima vrh ljestvice po učestalosti i smrtnosti od zloćudnih tumora kod žena. Financijska sredstva koja će se prikupiti ove godine u sklopu Dana narcisa, također će se utrošiti za prevenciju, rano otkrivanje i liječenje stanovništva Međimurja od zloćudnih bolesti.

Zahvaljujemo svima na doprinosu borbi protiv raka u Međimurskoj Županiji!