članovi VMO-a Sveti Križ, članovi DVD-a Sveti Križ, te nekolicina mještana Svetog Križa, proveli su tradicionalnu proljetnu akciju čišćenja okoliša. Akcija je obuhvatila Ulicu Braće Radića te Poljsku ulicu koje su očišćene od otpada i suhog raslinja koje je sortirano i zbrinuto na adekvatan način. Najviše se pažnje posvetilo uređenju okoliša oko društvenog doma, odnosno zelene površine ispred samog doma. Budući da su se po zelenoj površini parkirala i prolazila motorna vozila sustavno se ista uništavala pa je VMO uz pomoć Općine Mala Subotica pribavilo materijal a mještani su postavili dekorativnu ogradu. VMO se zahvaljuje svim sudionicima akcije te poziva da se i dalje odazivaju na slične akcije.