Deseci tisuća Hrvata zaputili su se u Beč bodriti Hrvatsku nogometnu reprezentaciju da pobijedi Austriju u prvoj utakmici B skupine i uzme tri jako važna boda. Važnoj pobijedi Hrvatske od 1:0, zasigurno su potpomogli i naši navijači iz Male Subotice, koji su s ponosom isticali ne samo pripadnost hrvatskoj, već i mjestu gdje su odrasli, Maloj Subotici. Od brojnih navijača koji su prisustvovali utakmici u Beču, dobili smo nekoliko slika koje ćemo podijeliti sa Vama. Pogledajte kako im je bilo, te ukoliko Vas slike emocionalno dirnu, i sami se zaputite u Klagenfurt na ogled Hrvatska – Njemačka, danas u 18h. Ovdje možete pogledati i zanimljiv putopis navijača, izražen iskrenim riječima i pravim tokom događaja. Pročitajte i svjedočanstva o tome da li zaista slovenska policija zaustavlja naše navijače i naplaćuje kazne za isticanje hrvatske zastave ili ne.
Austrija HRVATSKA, NAVIJAčI
Putopis. Ivan Varalica.
EKIPA:

Klara
Filip
Ivan
Ivan
Mihael
Tino

ZA DOBAR PROVOD POTREBAN JE:
– navijački sendvič [čajna ili meso s tiblice]
– navijački alkohol
– navijačka oprema
– navijački dvojac bez kormilara [dva najbolje našvasana navijača]
– odgovorni navijač [čuva putovnice] Klara
– navijački šofer [budala koja ne pije] to je bil Mihael na odlasku, ja na povratku

8.6. Leta Gospodnjega dve jezere osmoga [2008]

6.00h dolazim direkt od rođendana svoje Drage do Mihaela, Mihael se dere na mene i naziva me pogrdnim riječima i veli da smo se dogovorili v 6.15h

6.15h dolazak po rent a combi u Prelog, baš smo happy ima MP3 playera [onih 6 audio cd.i sam bezveze spržil], al combi nema prometnu

….potraga za prometnom kišnim ulicama Preloga u navijačkim obilježjima dopala je mene, [mihi je šoferil], zaustavljal sam sve slučajne prolaznike, i one koji su išli na misu, ne bi li pronašli gazdu rent a cara, pronašli smo ga u 8.00 u Palinovcu…

7.30h dolazimo po Filipa, filip baca cipelu sa zadnjeg sjedišta na prvo, cipela pogađa Mihaela u glavu, mihael popizdi baca cipelu van kroz prozor [vani pada kiša] & Filip je ne pive zel

7.35h dolazak po Ivicu, Ivica je rental zastavu s natpisom MALA SUBOTICA, i zaduženi je za fotografiranje & neje pive zel

7.40h vraćamo se po cipelu Filipovu

7.45h dolazimo po Klaru, niti ona je ne pive zela, al njoj nije za zamjeriti

7.55h dolazak po Tineka, neje pive zel i loptu je ne zel

….moram se pohvaliti jedino sam ja pive zel… častim se pivom, nazivam ostale amaterima zbog toga jer su došli bez pive….

8.20h gazda nam konačno daje prometnu i zelenu kartu

8.45h proštenje u [lokacija nepoznata, uzrok alkohol, Dekanovec il Peklenica, ta relacija uglavnom] Ivica trči korakom maratonca po loptu na štand

8.55h gađamo jedni druge u jaja loptom normalno svi osim Klare

9.00h carina na Sloveniji
9.07h pišanje po Sloveniji
9.10h dolazak u Austriju

….hm bilo bi to tak, da su nas ne Janezi nakon što smo tankali kombi Zlatorog Pivama, fuj Zlatorog da im [censored] ppppe, čč pič, jbpm, kkkkk, ggg –slijedi priča za zastavicu, janezi su na tv.u govorili da nije istina da oni zaustavljaju naše navijače sam tak.. i to zbog zastavice…i eto mi stavili zastavicu, a Tinek i Filipek su se ponudili sponzorirati Slovensku državu z 42€, slijedi akcija iz filma, ganja nas marica s natpisom policija i rotirkom, sirena ako je i bila nismo je čuli…, al stvarno su [censored], nek im bude. 21€ za zastavicu, i skorom kazna za izlaženje iz vozila 500€ jer dok vas Janezi zaustave rotirkom onda samo vozač smije napustiti vozilo i platiti kaznu; al dok vas zaustave platili budete sigurno nekaj…., don't worry samo plati

I tak je to potrajalo s policijom, a baš nam se žurilo…, u SLO smo se samo još popišali……
10.00h dolazak u Austriju, ekstaza; oduševljenje, podižemo barjak opet [da se razumijemo, barjak je bil ona zastavica 150X350mm]. [censored] Slovencima, pozdravljamo Austrijance, grlimo se ljubimo se

Samo je jedno u mom životu vrijedno
Neka pati koga smetaaaa hrvatska je prvak svijeta, neka samo suze rone
Zabij gol… HRVATSKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Tankanje, Zipfer pivom, raspašoj na benzinski, muzika do daske; pozdravljamo kulturne starije Hrvate; njima malo neugodno, tata zatvara oči sineku kaj mali nebu videl kak smo mi ne normalni, oni su kulturni i jedu bečke odreske, a mi Balkanishe Schweine… J

Striček koji radi na benzijskoj me je pozdravil sa dobar dan, baš fino od njega; ja sam njega pozdravil sa tschuss.
Sva iduća stajanja bila su podređena alkoholu i pišanju. I Igranju nogometa na parkiralištu. Ekstaza. Na parkiralištu tablice ZD, ZG, VŽ, čK.. DU, naš kombi je DJ pult.

Na brzoj autocesti sreli smo Janicu Kostelić. Pozdravljali smo ju , slikali, dostizali, a ona je mahala i gestikulirala rukama da se nebre z nama družiti jer vozi…, tu i tamo na putu je bil prolom oblaka

Tino je ne baš to much očarani Wiennom i navijačima Austrije. Događanja u Beču, a posebno na štefans platzu nisam u mogućnosti za opisati, jer mi moj ne toliko bogati rječnik to ne dopušta. Previše je bilo toga, a premalo slova za opisati. Uglavnom bila je ludnica. Vrijeme idealno. Bez kiše i previše sunca. Kockasti Štefansplatz. Alkohola i navijanja. Filipu je ispal novčanik sa svim dokumentima, il mu je neko maznul. Leo je ostavil karte u taxiu za tekmu. Našli smo se još s Jerkom & Martinom, i Majom. Bil sam određeni za šofera doma, zadnju pivu sam popil prije tekme… šmrc, šmrc…Tekma, tekma, tekma.

Tekmu smo pratili u funzoni; u koju smo prošvercali određene količine alkohola. Alkohol se švercal Balkanskom rutom, ispod ograde u Timberland vrećicama. Pa se prebacil u ruksak. Ekran je bil veliki, no velik dio ekipe nije mogao pratiti tekmu.

1-0, 3boda i tak, tak tekma. Fešta traje. Kockice na štefansplatzu. Pjesma na štefansplatzu. Alkohol na štefansplatzu. Terase popunjene kockicama na štefansplatzu. Kockice.

Povratak kući u 23h. Izlazak iz Beča, nisam u stanju voziti; previše umora. Parkiralište, opet kockice na parkiralištu. Spavam dva sata u kombiju. Kombi Dj pult se pali. Budim se. Parkiralište je stejđ. Glavni performeri su Mihael, Ejvo i Tino. Filip traži svježeg zraka po parkiralištu, Klara odmara. Svi se bude na parkiralištu. Bude se i policisti. Andere schlafen hier, sagt er… ja, ja, ja ja. Ein moment, wir fahren jetzt dalje. Baš ljubazni policisti, s obzirom da su imali prijevremeno buđenje. J

Na petnaestom kilometru, autoceste A2 imali smo stajanje na zaustavnom traku. Jedan putnik nam je zakuhal, pa je moral izbaciti višak tekućine, kroz otvor za unos tekućine. Budim putnike. Vežite se, dežela na vidiku. V deželi je drugi putnik zakuhal.

Ekskurzija je završena u pon u 9h, nakon što je F. blokiral karticu u banci, ejvo kupil vodu i dal je Mihiju. Miheku voda nije baš dobro sjela. Jbg 🙂
NOVčANIK nije pronađen. Karte izgubljene u taxiu nisu pronađene. Rentana zastava je nastradala. Naime v Ubahnu je zastavu elevator htel popati, a mi je nismo dali, pa se malo strgala. Ejvo ju je z singericom doma popravil. Zastava putuje sutra u Klagenfurt, na tekmu.

Heh, pozdraf ekipi, ekipama koja kidaju u Austriju.