Župan Međimurske županije Ivan Perhoč je povodom Dana Međimurske županije darovao prijenosna računala uspješnim učenicima međimurskih srednjih škola. Naime, odustajući od organiziranja glazbenog koncerta povodom Dana županije, odlučio je dio novca usmjeriti u obrazovanje i to kao nagradu za uspješnost te kao podstrek za daljnje učenje.

Računalo su dobili Mario Novak iz Tehničke škole čakovec, Viktorija Kalamari iz Graditeljske škole čakovec, Kristijan Komar iz Gospodarske škole čakovec, Marko Kozar iz Ekonomske i trgovačke škole čakovec, Anamari Hrženjak iz Gimnazije čakovec te Petra Rođak iz Srednje škole Prelog.

U ime učenika zahvalila se Viktorija Kalamari rekavši da joj je drago što su se u Županiji sjetili njih i da misle na obrazovanje mladih. Rekla je kako je današnje školovanje nezamislivo bez računala pa je županijski poklon tim značajniji.