Podružnica umirovljenika Mala Subotica ove je godine organizirala  jednodnevni izlet u Rastoke, a firma Pavletić omogućila nam je cjelodnevno druženje u restoranu Feniks uz prezentaciju svojih proizvoda. Nakon ručka otišlo se autobusom u Rastoke, gdje nas je vodič upoznao sa događajima kroz povijest koji su utjecali na razvoj Rastoka. Od Turaka, Napoleonove vojske, Prvog i Drugog svjetskog rata, pa sve do Domovinskog rata. U Domovinskom ratu Rastoke su jako stradale, jer se nalaze na strateško važnom pravcu koji je neprijatelj granatiranjem htio prekinuti.

Nakon dvosatnog razgledavanja prirodnih ljepota Rastoka zaustavili smo se u mlinu (vodenici) koji još radi, odmorili se i degustirali njihove domaće proizvode koji se pripremaju od više vrsta domaćeg brašna. Na povratku, u restoranu nas je dočekao sastav Feniks koji nas je pjesmama iz šezdesetih i sedamdesetih godina prošlog stoljeća podsjetio na dane kojih se svi rado sjećamo, a to su bili dani naše mladosti. U tako ugodnoj atmosferi brzo je došlo vrijeme za povratak. U autobusu se osjetio umor od razgledavanja Rastoka, a i zadovoljstvo od lijepo provedenog umirovljeničkog dana sa starim prijateljima.