Maškori s područja Općine Mala Subotica, ali i susjednih, formirali su veliku povorku. Čelo povorke predvodili su mlađi uzrasti. U sredini su se našle razne konceptualne maske, pa tako nisu izostali ni sveprisutni uhljebi. Najveselije pak je bilo na samome začelju povorke, gdje su uvijek veseli “Jamajčani z Benkovca” i njihov bob tim plesali u reggae ritmovima.

Cilj povorke bilo je parkiralište kod sobočkoga Doma kulture, gdje su se maske mogle pojedinačno ili grupno predstaviti. Voditeljice programa bile su Ljiljana Šipuš iz udruge “Sport za sve” i Nada Janković. Nakon dodjele nagrada, održano je suđenje Fašniku, koji je proglašen krivim i spaljen. Uslijedilo je ugodno druženje po lijepom vremenu uz krafne i kuhano vino i čaj.

Članovi udruge “Sveti Rok” iz Benkovca i ove godine osvojili su prvo mjesto sa svojom kreativnom maskom.