U organizaciji Grada Đakova i suorganizaciji Turističke zajednice Grada Đakova, te Ministarstva kulture Republike Hrvatske, Ministarstva turizma Republike Hrvatske, Ministarstva poljoprivrede Republike Hrvatske, Osječko-baranjske županije, Hrvatske turističke zajednice i Turističke zajednice Osječko-baranjske županije, pod pokroviteljstvom predsjednika Hrvatskog sabora Josipa Leke te generalnog sponzora Osječkog piva, od 6.lipnja do 6.srpnja održavaju se 48. po redu Đakovački vezovi.

Tako se svakog ljeta na đakovačkim ulicama okupe na stotine folklornih društava te tisuće sudionika koji pjesmom, plesom i predivno urešenim nošnjama čuvaju tradicije svojih krajeva kroz Male vezove, Međunarodnu smotru folklora, Smotru folklora Hrvatske i Smotru folklora Slavonije i Baranje.
Osim sudionika folklora i plesa, ovdje se predstavljaju i vlasnici svadbenih kola, konja (lipicanaca), proizvođači poznatih slavonskih specijaliteta (kulen, čobanac, fiš paprikaš), vinari, ali i likovni umjetnici te glazbenici koji se žele okušati u sviranju orgulja u katedrali sv. Petra.

Naša KUU Zvon bila je tamo i ostavila dojam za pamćenje.