Petnaest ekipa borilo se za titulu najboljeg na tradicionalnom malonogometnom turniru „BAT 2009“ u Novakovcu. Ove godine naslov je osvojila uigrana ekipa Klesarstvo Baranašić iz Palovca, za koju nastupaju igrači MNK Mala Subotica. Iako na cijelom turniru nisu doživjeli poraz, Baranašići su u četvrtfinale ušli sretno, izvlačenjem iz „bubnja“ jedne trećeplasirane ekipe.
U četvrtfinalu su pobijedili ekipu Svježa Jaja iz čehovca 2:1, u polufinalu Bačvariju Srnec boljim izvođenjem šesteraca (1:1; 6:5), a u finalu Macane iz Goričana rezultatom 4:3. Treće mjesto turnira osvojio je Caffe bar Aries iz Svetog Martina na Muri pobjedivši Bačvariju Srnec 3:1. Za najboljeg strijelca turnira proglašen je Mihale Fegeš iz ekipe Bačvarija Srnec, postigavši deset pogodaka. Vrijeme ove godine nije išlo na ruku organizatorima, ali kratkim osvrtom zaključujemo da su turniru prisustvovale dobro posložene i kompaktne malonogometne ekipe zbog kojih je bio gušt gledati većinu utakmica.