U subotu 28.06.2008. u Štefancu  pod pokroviteljstvom Općine Mala Subotica održalo se je seniorsko natjecanje Vatrogasne zajednice područja Općina Belica – Mala Subotica – Orehovica. Na samo natjecanje VZPO-a odazvalo se je 18 desetina natjecatelja u svim kategorijama. Izvodila se je jedna suha i jedna mokra vježba.
 Rezultati natjecanja:
Muški “A“:
1. DVD PALOVEC,
2. DVD MALA SUBOTICA,
3. DVD ŠTEFANEC, 4. DVD Sveti Križ, 5.DVD Vularija, 6. DVD Držimurec-Strelec, 7. DVD Gardinovec, 8. DVD Podbrest, 9. DVD Orehovica
Muški “B“:
1. DVD MALA SUBOTICA I,
2. DVD MALA SUBOTICA II,
3. DVD SVETI KRIŽ
Žene “A“:
1. DVD ŠTEFANEC,
2. DVD VULARIJA,
3. DVD MALA SUBOTICA,
Žene “B“:
1. DVD MALA SUBOTICA,
2. DVD SVETI KRIŽ,
3. DVD VULARIJA

Najuspješnije društvo na  ovom natjecanju bilo je DVD Mala Subotica koja je na natjecanje izašla sa 5 desetina te se vratila kući sa 5 pehara. Ovo natjecanje bilo je predviđeno kao eliminacijsko prednatjecanje uoči natjecanja Vatrogasne zajednice Međimurske županije koje se je održalo u subotu 05.07.2008. u Orehovici.