Na temelju priopćenja iz Međimurske županije, od 1. veljače javni linijski prijevoz preuzimaju međimurski autobusni prijevoznici, a ukida se posebni linijski prijevoz koji je prevozio učenike do i od škola. Prijevoz srednjoškolaca od strane međimurskih autobusnih prijevoznika nastaviti će se po dosadašnjem voznom redu i ovaj tjedan bez kupljene karte, a do početka idućeg tjedna srednjoškolci trebaju kupiti mjesečne karte na prodajnom mjestu u Macanovom domu u čakovcu gdje će besplatno dobiti i nove iskaznice.

Učenici koji imaju izrađene iskaznice od Presečki grupe trebaju ih ponijeti sa sobom jer će se prilikom kupnje karte i izrade novih iskaznica iskoristiti postojeća fotografija učenika. Cijene mjesečnih karata veće su u odnosu na dosadašnje te, s obzirom na kilometražu, a umanjene za subvenciju Općine Mala Subotica, iznose:

Za relaciju
1. Mala Subotica, Palovec, Držimurec, Strelec  – Prelog  370 kn