NK „DINAMO“ PALOVEC – NK „NEDELIŠćE“ 1:3
Palovec – Iako je NK „Dinamo“ Palovec već dvije prethodne godine bio finalist kupa Međimurja (2006. pobjednik!), to se ove godine nažalost svih navijača palovskog „Dinama“ nije dogodilo. Po lijepom sunčanom vremenu pred oko 700 gledatelja, igrači NK „Dinama“ iz Palovca i NK „Nedelišće“ iz Nedelišća odigrali su utakmicu dostojnu pravog polufinala. Palovčani, trenutno najbolja ekipa u 1. Međimurskoj nogometnoj ligi, predstavili su se u pozitivnom svjetlu protiv trenutno vjerojatno najjačeg nogometnog kluba u Međimurju, hrvatskog trećeligaša NK „Nedelišće“ iz Nedelišća.

U prvih deset minuta utakmice Nedelišće je pritiskalo što se ogledalo u dvijema prilikama koje gostujući igrač Denis Golubić nije iskoristio. U 13. minuti sa slobodnog udarca koji je iznudio Gelo, Dinamo je prvi put preko Dodleka zapucao na vrata Nedelišća.
GOL! Odmah dvije minute nakon toga, Golubić poentira glavom na ubačaj Trtinjaka na 0-1 za Nedelišće. Palovčani su najizgledniju situaciju imali u 17. minuti kad je Frančić izgubio loptu, te je udarac Žulić Danijela prošao pored vratnice. Pet minuta kasnije sa 27m od vrata Nedelišća, Makar je pucao slobodni udarac koji je bio precizan ali ipak završava u rukama gostujućeg vratara Posavca. U 23. minuti Kolarić u duelu sa Golubićem gubi loptu na 16m, ali ipak gostujući napadač promašuje. Jedna od ljepših akcija koju su odigrali domaćini bila je u 23. minuti. Kombinacijom sa centra Dodlek uposluje Ružića koji se sjurio sam prema protivničkom golu, ali je njegov udarac zaustavio protivnik klizećim startom. U 32. minuti utakmice, prvi žuti karton dobiva Makar zbog preoštre igre. Sedam minuta kasnije,  Jagec radi prekršaj nad Danijelom Žulićem te i on  zarađuje žuti karton od strane prvog suca utakmice, Bojana Jurasa. U vrlo izglednoj prilici da postigne pogodak, našao se Zavrtnik na 16m, ali ipak ga jedan od ponajboljih igrača Dinama Marijan Gelo blokira.
GOL! U 43. minuti Nedelišće vodi 2-0. Trtinjak je na dodavanje Belovića ubacio loptu sa lijeve strane na peterac domaće momčadi. Dumančić koji je slabo pokriven od strane domaćig igrača,  zabija drugi pogodak za goste. Na poluvrijeme odlazimo s rezultatom 0-2 u korist gostiju.

Prvih dvadeset minuta drugog poluvremena, Palovčani su preuzeli inicijativu i nadigrali Nedeliščane.
GOL! To se najbolje vidjelo u 47. minuti kad je na odličan centaršut Štampara naletio Katić i zabio glavom za 2-1! Odmah je nastala erupcija zadovoljstva kako među domaćim navijačima, tako i među igračima. Drugu polovicu utakmice bolje nisu mogli otvoriti. Nastavlja se presing Dinama preko Pere Ružića i Marijana Gele. U 60. minuti obje ekipe mijenjaju igrače – Dinamo vadi Žulića koji se istrošio u sredini terena, i stavlja u igru Jurasa. Nedelišće pak vrši zamjenu Frančić – Celinger. Minutu kasnije, prekršaj nad gostujućim vratarom Posavcom koji dobiva „faul“ ali i žuti karton zbog prigovora sucu. U 62. minuti Gelo radi školski prekršaj na 30m od vlastitog gola. Kako se dokazao tokom cijele utakmice, tako i sada Rebernik čuva svoja „vrata“. Vinuo se u zrak koliko je dug i širok te vadi loptu ispod prečke. 4 minute kasnije prekršaj na 17m nad Gelom na polovici gostiju. Izvođač slobodnog udarca je Makar koji puca pored desne vratnice. U 72. minuti kombiniraju Gelo i Juras, te se Juras odlučuje za udarac povrh gola. Šteta što nije vidio Štampara samog na desnoj strani. Minutu kasnije opet se iskazuje Rebernik, vratar domaćih, koji brani udarac Golubića sa nekih 20-ak metara. U 79. minuti Dumančić na centru u sjedećem položaju pravi prekršaj nad Makarom i zarađuje žuti karton te lavinu negodovanja publike njegovim potezom.
GOL! U 81. minuti sa 16m Zanjko zabija za 1-3 odbijenu loptu od bloka domaćeg igrača Kolarića.  Na suprotnoj strani u 84. minuti iskazao se i Posavec koji skida loptu sa suprotnog kuta vratnice. Slijedi akcija gostujuće momčadi gdje opet domaći vratar Rebernik dobro pokriva svoja vrata izlazeći pobjednikom jedan na jedan sa Golubićem. U 88. dvojbena situacija. Korner za domaću momčad dobro izvodi Štampar, te u gužvi u šesnaestercu domaći igrač Makar biva „fauliran“. Na procjenu suca Jurasa, prekršaja nije bilo. Dvije minute kasnije akciju pred domaćim „vratima“  stvorili Golubić i Dumančić, ali se Rebernik još jednom iskazao.

Sudac je u 94. minuti označio kraj utakmice, te se time NK „Nedelišće“ se pobjedom od 3-1 plasiralo u finale kupa Međimurja.

Sve u svemu, bili smo svjedoci jedne odlične utakmice dostojne spomenutog polufinala kupa Međimurja. Palovčani  mogu biti zadovoljni prikazanom igrom, i steknutim iskustvom igre protiv jedne izrazito kompaktne i školovane momčadi hrvatskog trećeligaša. Zasigurno su opravdali lice svih međimurskih prvoligaša, i dokazali da nisu slučajno na samom vrhu tablice. Već u sljedećem kolu protiv NK „Venere“ palovski dečki jurišaju ka pobjedi s ciljem zadržavanja prvog mjesta koje vodi u 4. Hrvatsku nogometnu ligu.
Slike možete pogledati klikom ovdje u galeriji (ili klikom na sliku).