Dana 16.svibnja 2012.godine održana je 5.sjednica Vijeća mjesnog odbora Sveti Križ. Doneseni su prijedlozi za Izmjene i dopune prostornog plana Općine za naselje Sveti Križ te je predložen sastanak s Župnikom vezano na placovinu prikupljenu za vrijeme proštenja. Raspravilo se još o ulaganju u naselje Sveti Križ, o popravku sanitarija u Društvenom domu, o postavljanju bežične antene na krovu Društvenog doma, o neuređenom gruntu na adresi A.Šenoe 30, o micanju nelegalno postavljene ograde u Ulici J.Slavenskog, o uređenju nasipa jezera Mičigen te o vračanju kosilice VMO od Stjepana Hlišća. O detaljima sa sjednice može se pročitati u Zapisniku sa sjednice koji se nalazi na linku Zapisnici-Mjesni odbor Sveti Križ ili klikom ovdje.