U subotu, 24. ožujka 2012. održala se ekološka akcija u Palovcu. Mještani Palovca okupili su se kod Vatrogasnog doma, te krenuli u „akciju“ čišćenja. Nakon što su se okupili, odlučili su da će sakupljati smeće uz puteve koji vode u samo naselje Palovec. Akciji su se najviše odazvali članovi Športskog ribolovnog društva „Linjak“. Uz članove ŠDR Linjak, akciji čišćenja odazvali su se i članovi Udruge mladih, DVD-a, članovi mjesnog odbora, te Udruga žena.

Tijekom sakupljanja smeća ono se odmah sortiralo. Prikupili su oko 70 vreća smeća. Najviše vreća smeća prikupilo se uz cestu između Palovca i Strelca-Držimurca, odnosno na ulasku u naselje Palovec, oko njih šezdesetak. "Možemo se pohvaliti da smo svi zajedno lijepo sudjelovali u čišćenju te da je za sljedeću godinu planiramo organizirati u istom terminu te se nadamo većem odazivu mještana.", rekla je Monika Koprivec iz Savjeta mladih Općine Mala Subotica.