Započeo je s radom Centar izvrsnosti iz matematike u Maloj Subotici. Prvom okupljanju odazvalo se više od sedamdeset osnovnoškolaca koji su došli iz cijelog Međimurja. Uvodnu riječ održala je ravnateljica OŠ Tomaša Goričanca Đurđa Horvat. Učenici iz osnovnih škola raspoređeni su u pet grupa.

Najviše interesa je u šestom razredu pa su oni podijeljeni u dvije grupe. Ostaje žal i ove godine što se u osmom razredu ne može sakupiti ni desetak učenika, a prije svega razlog je vjeronauk koji se održava subotama prijepodne. A baš bi osmašima ovaj Centar bio od najveće koristi jer ih čekaju puno složeniji gimnazijski programi i nikako da se nešto po ovom pitanju popravi.

Ukupno je predviđeno devet termina za rad u matematičkom centru pa će rad završiti sredinom ožujka. Za kraj je predviđeni zajednička stručna ekskurzija svih učenika i njihovih mentora. Predavanja se održavaju svake druge subote. Učenici sve detalje mogu pratiti na web stranicama OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica.