Podružnica umirovljenika Mala Subotica svakog proljeća organizira jednodnevni izlet. Ove godine odlučili su se za posjet Aljmašu, a u povratku se posjetio Vukovar, Osijek i Đakovo. U Aljmašu ih je dočekao župnik svetišta Gospe od utočišta, koji ih je upoznao sa samim svetištem, a posebno potresno svjedočenje je bilo o događajima za vrijeme domovinskog rata kada se život dao sačuvati jedino odlaskom u progonstvu iz rodnog Aljmaša. Sedam dugih godina prognanstva ostavilo je trag na onima koji su se vratili, ali su svejedno sretni na svojem ognjištu u vjeri da ga više nikad neće morati napustiti.

Neprijatelj  u nakani da zatre svaki trag da su tu živjeli Hrvati potpuno je srušio i crkvu, kako ih ne bi podsjećala na počinjena zvjerstva nad onima koji su se u toj crkvi molili svojoj Gospi. Na ruševinama stare crkve izgrađena je nova u koju su se vratili vjernici iz progonstva sa kipom svoje Gospe od utočišta. Nakon dojmljivog posjeta Aljmašu stigli su do  Vukovara gdje su posjetili spomen obilježja na Ovčari, memorijalno groblje poginulih branitelja i spomen obilježje na Trpinjskoj cesti  poginulim Međimurcima koji su branili Vukovar. U Osijeku su posjetili stari dio grada i katedralu. Razgledavanjem katedrale i samog središta Đakova završili su posjet istočnoj Slavoniji. Umor od putovanja osjetio se na umirovljenicima, ali i želja za nova druženja. Slike s izleta pogledajte u galeriji slika.