Kako u svijetu i diljem Hrvatske, tako se i kod nas u Međimurju vode velike borbe sa podzemnim vodama. Voda je ljudima poplavila podrume, prekrila dvorišta i vrtove. Od rujna je razina podzemnih voda u Međimurju alarmantno visoka. Tako je nakon Palovca gdje se ljudi bune kako plaćaju općini komunalnu naknadu i odvodnju, a podrumi i pola ulice pod vodom, poplavljen i ribnjak Trate u Maloj Subotici.

Načelnik Vladimir Domjanić se na protekloj općinskoj sjednici osvrnuo na trenutni problem podizanja razine podzemnih voda na području općine Mala Subotica gdje dosta domaćinstava ima poplavljene podrume. U Palovcu, u Melinskoj ulici, došlo je do izlijevanja vode iz Trnave u kanal te je poplavljeno nekoliko dvorišta. Zahvaljujući pravovremenoj reakciji Općine i službi Hrvatskih voda koja je ispumpavala vodu u Trnavu, nije zabilježena šteta, izvješćuju iz Općine Mala Subotica.
 
Pogledajte fotografije zabilježene jučer (26. prosinca 2010.).